Prečo nemáme sedieť v ďen volieb doma

Autor: Peter Sedlak | 3.3.2016 o 0:02 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  100x

Blíži sa deň, v ktorom máme možnosť vyjadriť sa. Svojím hlasom vyjadriť dôveru ľuďom, ktorým veríme, a s ktorými máme možnosť realizovať zmenu.

Blíži sa deň, v ktorom máme možnosť vyjadriť sa. Svojím hlasom vyjadriť dôveru ľuďom, ktorým veríme, a s ktorými máme možnosť realizovať zmenu. Sami určite cítite, že to, čo sa deje na našej politickej scéne už dlhší čas nemá perspektívu. Mám dojem, že v procese rýchlych globálnych zmien naša politická garnitúra stráca dych. No zo všetkých síl sa snaží udržať pri živote a na svojich teplých miestečkách.

Verím, že mnohých z vás politické, nič neriešiace šarvátky sklamali. Ale to by nemal byť pre vás dôvod nezúčastniť sa volieb. Je dôležitý každý hlas a z toho dôvodu by ste sa nemali vzdávať práva voliť. Ak sledujete volebné prieskumy, tak z nich jednoznačne vyplýva, že sa volieb nechce zúčastniť 12 % voličov. To je veľmi zaujímavé percento. Týchto 12 % voličov, ak by vo voľbách postupovali spoločne, by jednoznačne umožnili hociktorej strane získať v parlamente zaujímavý počet poslancov. Pri rozhovoroch s občanmi som často počúval, že je úplne jedno, kto je pri ,,koryte“. Vraj „všetci kradnú a aj vy budete“. Verím, že ľudia sú znechutení z rôznych káuz, s ktorými akoby sa rozsypalo vrece. Spomeniem niektoré: kauza CT v piešťanskej nemocnici, balenie peňazí do alobalu v Prievidzi, podnikateľka teta Anka, kompa cez Dunaj, masér Kostka, snaha o ovládnutie súdnictva, doposiaľ nevyšetrená Gorila a mnoho ďalších, viac či menej významných káuz. Voči týmto argumentom sa ťažko hľadajú vhodné motivačné slová. Pokiaľ budeme všetci mlčky prehliadať prešľapy politikov, nikdy nedôjde k náprave. Preto si ceňme ľudí, ktorí sa pred pár dňami verejne nebáli prejaviť odvahu a vysloviť svoj názor – niektorých učiteľov a zdravotné sestry – na svoje nedocenené postavenie v spoločnosti. Upozornili na podhodnotené školstvo či plytvanie v zdravotníctve.

Rozprával som sa s viacerými učiteľmi a sestrami. Aj s tými, ktorí sa z rôznych dôvodov k štrajku nepripojili. Deklarovali, že sú radi, že ich kolegovia a kolegyne sa nezľakli a konečne vyjadrili verejne aj ich myšlienky.

Pozývam vás v sobotu 5. marca 2016 k volebným urnám. V tento deň budete mať možnosť byť súčasťou volebnej súťaže. Jej výsledky rozhodnú o zložení síl v parlamente a o skladbe novej vlády na budúce štyri roky. Budete mať možnosť legitímne uskutočniť zmenu, v ktorú veríte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?